Banjo

Banjo magjepsëse dhe ide të shkëlqyera(FOTO)

Pavarësisht nëse duam të flasim për këtë apo jo, koha që kalojmë në banjë është e çmuar. Është vendi ku ndodhin disa nga momentet tona më intime. Pra, jo vetëm që duhet të funksionojë mirë, por duhet të projektohet për një rehati dhe luks optimal. Ndërsa disa banjo janë mjaft të mëdha për të pasur të gjitha rregullimet si dushet, banjat më të vogla ende mund të bëjnë një zbukurim të dekorit. Projektuar me materiale luksoze si mermeri dhe bronzi, këtu janë disa banjo moderne që do tju tregojmë sot.

Aventurë e madhe

Muret dhe dyshemeja e mbuluar me mermer Dramatik Cassiopea marrin sytë tuaj në një aventurë të mrekullueshme në këtë shtëpi të projektuar nga Richard Mishaan. Vaska e zezë e bardhë shikon nga New York City.

KONCEPTI I HAPUR

E ndritshme dhe e ajrosur, kjo banjo e mbushur me diell ka dritare të mëdha, një dush me mure qelqi.Vaska e veçantë ulet në qoshe në një platformë të bërë nga dyshemetë e bazaltit.

SERENE DHE E THJESHTE

Një vaskë e thellë është e përqendruar përpara një dritareje të madhe në këtë shtëpi të projektuar nga Gachot Studios.

I MENQUR DHE MODERNE

Një stol në pëlhurën super-luksoze Loro Piana shton cilësi në këtë banjë të murit me mermer në New York City. Kabineti i errët Illum Wikkelsø krijon kontrast.

VJESHTE PARISIANE E ZGJEDHUR

Në apartamentin e arkitektit francez Jacques Grange në Paris, një hapësirë ​​monokromatike është kthyer me shkëlqim me një llambadar të praruar që nxjerr në pah tavanet madhështore.

FLORAL VINTAGE

Në këtë shtëpi të rimagjinuar në Manhattan,kjo letër-muri antik blu gjallëron dhomën me pluhur, ndërsa një lavaman me shkëlqim prej mermeri ekuilibron hapësirën me një prekje bashkëkohore.

REFLEKTIV DHE ROMANTIK

Në apartamentin e Andy Cohen në Greenwich Village, banjo nuk ka asgjë për veq se bukuri joshëse. Muret, të cilat janë të mbuluara në letër-muri Cherry Forever, pasqyrojnë një shkëlqim të artë në të gjithë hapësirën, ndërsa thekse të gjalla rozë japin një ndjenjë romantike, femërore.

E VJOLLCA ROYAL

Banjo elegante master e kësaj banjo italiane përmban mure me ngjyrë vjollcë të thellë që i japin një prekje luksoze hapësirës. Një stol antik gjindet pranë vaskës për një iluzion glam vintage.

17 Komente

Kliko këtu për të komentuar

 • Hmm it seems like your website ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I’m still new to everything. Do you have any suggestions for rookie blog writers? I’d certainly appreciate it.

 • Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

 • … [Trackback]

  […] Here you will find 32096 additional Info on that Topic: shtepija.com/banjo-magjepsese-dhe-ide-te-shkelqyerafoto/ […]

 • Once I initially commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a remark is added I get four emails with the identical comment. Is there any means you possibly can remove me from that service? Thanks!

 • Appreciating the time and energy you put into your blog and in depth information you present. It’s awesome to come across a blog every once in a while that isn’t the same out of date rehashed information. Great read! I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 • excellent publish, very informative. I wonder why the other experts of this sector do not understand this. You must proceed your writing. I am sure, you have a great readers’ base already!

 • I’m impressed, I must say. Actually not often do I encounter a weblog that’s both educative and entertaining, and let me let you know, you’ve hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the problem is something that not enough people are speaking intelligently about. I am very completely satisfied that I stumbled throughout this in my search for one thing regarding this.

 • Thank you for sharing excellent informations. Your website is so cool. I’m impressed by the details that you have on this site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will come back for more articles. You, my friend, ROCK! I found simply the info I already searched all over the place and simply could not come across. What an ideal web site.

 • I used to be very pleased to search out this site.I needed to thank you for this nice read!! I positively having fun with every little little bit of it and Ive you bookmarked to take a look at new stuff you post. Anyway, in my language, there will not be much good supply like this. Have you considered promoting your blog? add it to SEO Directory right now 🙂 http://www.links.m106.com